środa, kwietnia 29, 2009

(Mk5) Tylne oświetlenie przestrzeni nóg / Rear foot-well light

Już dawno miałem to zrobić. Nie używam świateł sufitowych, a większość rzeczy wożę za siedzeniami i brakowało mi oświetlenia. Ktoś w jednym z wcześniejszych postów w komentarzu wstawił linka do instalacji w Passacie. Podobne rozwiązanie jest fabrycznie w EOSie. Ta sama lampka co z przodu i podłączenie równoległe do przedniego oświetlenia przestrzeni nóg. Miejsce na lampkę znajduje się z tyłu fotela. Wtyczka fotela ma kilka wolnych pinów, więc można spokojnie wykorzystać jeden do zasilania żarówki.I was planning to do this long time ago. I do not use dome lights and I carry most of my staff behind front seats, so I was missing some lights. Somebody has linked in one of my previous posts the installation in Passat. Similar solution is in EOS from factory. It is the same lamp as in front and it is connected parallel to the front foot-well light. The spot for the lamp is in the rear part of the seat. The seat plug has few not connected pins, so one of them can easily be used to power the bulb.
Części:Parts:
1. Lampa (2x) - 7L0 947 415
2. Wtyk (2x) - 1J0 971 972
3. Kabel serwisowy (2x) - 000 979 019 - do wtyczki lampy
4. Kabel serwisowy - 000 979 022 - do gniazda siedzenia
5. Kabel serwisowy - 000 979 135 - do wtyczki siedzenia
1. Lamps (2x) - 7L0 947 415
2. Plug (2x) - 1J0 971 972
3. Service wire (2x) - 000 979 019 - for the lamp plug
4. Service wire - 000 979 022 - for the seat socket
5. Service wire - 000 979 135 - for the seat plug
Anonymous Anonimowy na to / said:

Masz może (albo pamiętasz) troszkę więcej szczegółów co i jak gdzie popodłączać?

4:22 AM  
Blogger Wujek Zdzisek z Ameryki na to / said:

Coś konkretnie?

Podłączenie jest proste, jeśli masz przednie światła oświetlenia przestrzeni nóg. Jeśli nie, to trzeba się wpiąć do Modułu Elektryki, ale to też jest jeden pin.

5:49 PM  
Anonymous Anonimowy na to / said:

Mam przednie oświetlenie podłogi, tylko tak naprawdę nie wiem od czego zacząć, bo napisałeś że można wykorzystać istniejącą wiązkę/wtyczkę.

8:57 AM  
Blogger Wujek Zdzisek z Ameryki na to / said:

Istniejącej WIĄZKI nie można wykorzystać, bo takowej nie ma. Trzeba pociągnąć kable od przedniego oświetlenia podłogi. Można wykorzystać istniejące wtyczki foteli, jeśli masz takowe. Jeśli masz fotele sterowane ręcznie, tej wtyczki też nie będzie.

12:25 PM  
Anonymous Anonimowy na to / said:

No to się wszystko wyjasnia, mam zatem tylko otwory na lampki a resztę dorobić muszę już sam :) Dzięki za info.

12:44 PM  
Anonymous Anonimowy na to / said:

A poiedz mi jeszcze tylko do czego wykorzystywałeś aż 3 rodzaje kabelków? Nie mogę zrobić połączenia równoległego jednym rodzajem kabla od oświetlenia przedniego aż do foteli?

1:10 PM  
Blogger Wujek Zdzisek z Ameryki na to / said:

te dodatkowe kable mają końcówki pasujące do wtyczki i gniazda fotela. nie potrzebujesz ich, jeśli planujesz pociągnąć kable od przedniego oświetlenia bezpośrednio do tylnego w fotelu

5:27 PM  
Blogger Wujek Zdzisek z Ameryki na to / said:

Dodałem schemat połączenia.

7:00 PM  
Blogger Michael na to / said:

I ordered the parts for the Rear foot-well light modification. I am going to install this in a 2011 Golf TDI this summer. Do you have any more pictures of the install? Thank you!

5:30 PM  
Anonymous sklep.mrp.krakow na to / said:

Ciekawe rozwiązanie. Pozdrawiamy.:)

7:34 AM  
Anonymous Anonimowy na to / said:

Cześć, mam u siebie podświetlanie z przodu, ale nie działa - są lampki z żarówkami. Podejrzewam, że poprzedni właściciel MK5 wyłączył je w serwisie. Widzę, że czasem używasz CAN Commander'a. Pytanie zatem czy wiesz jak uruchomić oświetlenie przedenie CAN Commanderem ?

2:05 AM  

Prześlij komentarz

<< Powrót / Close