poniedziałek, marca 15, 2010

(Mk5) Światła symetryczne vs. asymetryczne / USDOT vs. Ecode beam pattern

Światła samochodów na rynek amerykański mają symetryczny wzór w przeciwieństwie do świateł samochodów na rynek europejski, które mają wzór asymetryczny.Headlights in US market cars have symmetrical beam pattern, while headlights in EU market cars have asymmetrical beam pattern.
Nie inaczej jest ze światłami do Golfa 5. Soczewki bi-xenonowe mają inny wzór w Stanach i w Europie.It is the same for Golf 5 headlights. Bi-xenon projectors have different pattern in US and in EU.
Światła symetryczneUSDOT symmetical pattern
Światła asymetryczneEcode asymmetrical pattern
Światła dosyć łatwo rozróżnić po wyglądzie soczewki: symetryczne mają charakterystyczną poziomą kreskę przez środek soczewki.They are very easy to distinguish just by looking at the lens: symmetrical ones have a horizontal line across the lens.
Soczewka symetrycznaSymmetrical lens
Soczewka asymetrycznaAsymmetrical lens
Różnice jednak nie kończą się tylko na samej soczewce. Otóż europejskie soczewki mają dźwigienkę na przesłonie pozwalającą zmienić wzór światła na symetryczny!This is not the end of the differences. Apparently, e-code projectors have a lever on the shutter allowing to change the beam pattern between asymmetrical and symmetrical!
Przesłona ustawiona asymetrycznieShutter set asymmetrically
Przesłona ustawiona symetrycznieShutter set symmetrically
Niestety przesłona w amerykańskiej wersji takiej dźwigienki nie posiada.Unfortunately, the shutter in the US version does not have such lever.
Anonymous Anonimowy na to / said:

witam,
Chcialbym zalozyc reflektory ksenonowe (skretne) do Touran'a 2007 w wersji highline. Mam pytanko czy wystarczy, ze kupie czujniki poziomu z kontrolerem i lampy ksenonowe. Czy wtyczki do lamp beda pasowac i gdzie kupic kable do czujnikow ?

Pozdrawiam,
robert

3:53 AM  
Blogger Wujek Zdzisek z Ameryki na to / said:

Co do skrętnych, to chyba podobnie: czujniki poziomu z modułem, lampy i pewnie przelotki 10-14 pin i okablowanie do czujników. Przelotki i okablowanie powinni mieć w Kufatec.

8:58 AM  
Blogger Adam na to / said:

Wujek Zdzisiek z Ameryki prosiłbym bardzo o Twojego maila. Chciałbym się poradzić.

9:38 AM  
Blogger Wujek Zdzisek z Ameryki na to / said:

W prawym górnym rogu jest przycisk Paypal Donate. Jak klikniesz, pojawi się mój email. Oczywiście nie musisz nic wpłacać, nie chcę tylko podawać adresu emailowego, bo się nie opędzę od spamu.

7:26 AM  
Anonymous Anonimowy na to / said:

Witam.

Czy taką dzwigienkę można przestawić bez demonotowanie reflektora?

Pozdrawiam

2:50 PM  

Prześlij komentarz

<< Powrót / Close