czwartek, kwietnia 06, 2006

5K (Swonick)

Swonickowi stuknęło 5 tysięcy mil. Zgodnie z instrukją należy się wymiana oleju. I spuszczenie wody z filtra paliwa, który nie ma nawet zaworu do spuszczania wody (sic!).

Ponieważ byłem w rozjazdach odpuściłem sobie samodzielną wymianę oleju. Co prawda był szalony plan zabrania z domu narzędzi i podnośników, ale dałem sobie spokój :-). Udałem się więc do lokalnego sprzedawcy VW, w którym jak się okazuję pracuje nasz znajomy Grzegorz.

Tak więc świeżutkie 4.5 litra oleju Castrol 505.01 wylądowało w misce olejowej. Zobaczymy, czy spadnie zużycie paliwa w drodze do domu. A następna zmiana już chyba w domowych warunkach, bo zamierzam wlać Elf 506.01 albo 507.00.
---

Swonick has reached 5K miles. According to the owners manual 5K maintenance consists of oil change and fuel filter water drain. The latter, however, can probably be omitted, since there is no water drain valve or bolt on the fuel filter.

As I was on my way away from home, I gave up changing oil on my own. There was a crazy plan of taking all jacks and tools with me, but I had decided not to :-). So I went to the local dealership, where my friend Greg works, to have it done.

All in all fresh 4.5 liters of Castrol 505.01 oil ended up in the oil pan. I wonder if the MPG increases on my way back home. Next oil change is planned in-house, as I want to put Elf 506.01 or 507.00.