niedziela, maja 13, 2007

(Mk5) Lusterka / Mirrors

W porównaniu do lusterek z naszego mk4 1.8T oryginalne lusterka w mk5 są tragiczne: krótsze (mniejsze pole widzenia) i nie przyciemnione (byle SUV wali po oczach jak cholera). O ile z tym pierwszym można się nauczyć żyć (odwracając głowę przy zmianie pasa), to to drugie jest strasznie upierdliwe w nocy (wewnętrzne lusterko można przestawić na inny kąt i nie razi).
---
Comparing to the mirrors in our mk4 1.8T the oem mirrors in mk5 are tragic: shorter (smaller field of view) and not dimmed (any SUV blinds as hell). Even though the former is bearable (I turn my head anyway while changing lanes), the latter is really annoying (as opposed to the internal mirror that can be dimmed).

Porównanie: u góry fabryczne, u dołu nowe
---
Comparison: oem (top), aftermarket (bottom)Nie sądze, żeby się coś stało przy zamianie kabelków, ale na wszelki wypadek podłączyłem tak samo jak fabrycznie: czerwony w narożniku.
---
I don't thing swapping wires would make any harm, but I connected them according to the factory setup: red in the corner.

Lewe / LeftPrzed / BeforePo. Wydaje mi się, czy również w pionie zwiększyło się pole widzenia?
---
After. Is it me, or the vertical view of field is also wider?

Prawe / RightPrzed / BeforePo. Oprócz przyciemnienia i braku napisu większych zmian nie widać.
---
After. Except dimming and lack of warning, there are no changes.

Wrażenia: Wyraźna poprawa. Po pierwsze światła z tyłu już tak nie rażą, a po drugie martwy punkt został praktycznie wyeliminowany.
---
Opinion: Way better. First, the cars behind do not blind that much any more, second, the blind spot barely exists.