środa, kwietnia 11, 2012

(Mk2) Jeżdżę rozpadem atomowym / Driving atomic disintegration

Nabyłem trzeciego turbo diesla do kolekcji: 1985 Volkswagen Jetta 1.6L Turbo Diesel. Auto ma mały przebieg jak na swoje lata (100 tys. mil), nie widać specjalnie korozji ale kilka rzeczy wymaga wymiany. W weekend pewnie pojadę na pobliskie złomowisko złupić kilka samochodów z mojego rocznika z potrzebnych części.I got the 3rd turbo diesel to my collection: 1985 Volkswagen Jetta 1.6L Turbo Diesel. The car has a low mileage considering its age (100k miles), there is no terrible rust, but few things require to be replaced. Over the weekend I plan to go to the nearest junk yard to rob few cars of that year from parts I need.
Modyfikacji nie planuję żadnych z wyjątkiem wymiany tylnych hamulców bębnowych na tarczowe i może europejskich świateł, jak trafię gdzieś tanio. Więcej wysiłku prawdę mówiąc będzie wymagało przywrócenie samochodu do satysfakcjonującego stanu fabrycznego.There are no modifications planned, except for the rear brake swap from drum to disk and maybe ecode headlights, if I find them cheap. Frankly speaking it will require much more effort to restore the car to the satisfactory stock condition.
Brycz została zakupiona głównie w celu zastąpienia Touarega w roli dojazdu do pracy. O ile spalanie Touarega nie stanowi wielkiego problemu, o tyle wymiana wiaderka oleju co kilka miesięcy i szalone nabijanie licznika nie bardzo mi pasuje. Nie ukrywam, że przy pomocy trzeciego samochodu będę mógł również spokojnie zrobić napęd na cztery koła w drugiej Jetce.The main purpose was to replace Touareg as a daily driver. Touareg fuel economy was acceptable, but changing the bucket of oil every few months and odometer ticking like crazy - not so much. And with a little help of the third car I can finally take the other Jetta off the road and do the 4Motion swap without a hurry.
Blogger Camel na to / said:

Ekstra, widzę że park maszynowy się powiększa! Jak najbardziej rozumiem powody dla których pojawiła się '85 Jetta ;) Przydałyby się foty nowego furacza! Pzdr.

5:38 AM  
Blogger Wujek Zdzisek z Ameryki na to / said:

Przy najbliższej okazji spróbuje machnąć parę fotek.

10:17 AM  

Prześlij komentarz

<< Powrót / Close