niedziela, listopada 17, 2013

(Mk2) Wymiana deski / Dashboard swap

Wymieniłem wreszcie starą popękaną deskę.I have finally replaced old cracked dash.
Trochę to trwało, bo jak już ją zdjąłem to rozebrałem, przeglądnąłem i naprawiłem co się dało w dmuchawie. Wywaliłem z niej wiadro brudu, założyłem filtr kabinowy z aktywnym węglem, okleiłem wszystkie klapy w środku nową gąbką neoprenową, naprawiłem dwa popychacze. Zanim zamontowałem dmuchawę z powrotem, wymieniłem wyciszenie pod deską i wrzuciłem dodatkowe wiązki kabli do: przednich i tylnych przeciwmgielnych, silników zasięgu reflektorów, spryskiwaczy reflektorów, ogrzewania siedzeń, wzmacniaczy Aktiv, elektrycznie otwieranych szyb, elektrycznie regulowanych lusterek i centralnego zamka.It took some time because I decided to open, clean and fix what I could inside HVAC box. I have removed tons of dirt I had found inside, installed cabin filter with active carbon, wrapped all flaps with new neoprene foam and fixed two actuators. Before I have installed the HVAC box back, I had replaced the under dash insulation and routed additional wiring harnesses for the following: front and rear fog lights, headlight range motors, headlight washers, heated seats, Aktiv amplifiers, power windows, power mirrors and central locking.
Założyłem wreszcie przednie lampy europejskie z regulacją zasięgu. Silniczki zasięgu buczą ładnie, ale przekonam się na ile poprawnie działają dopiero jak znajdę chwilę na wyregulowanie świateł.I have also installed e-code headlights with adjustable range. The range motors make buzzing noise, but I will be able to determine if they work properly when I find the moment to adjust the headlights.
Ostatnią rzeczą którą zamontowałem jest niewielki wskaźnik doładowania. Muszę jeszcze kupić trójnik, żeby podłączyć wskaźnik do kolektora, ale wężyk już jest na miejscu.The last thing I have installed is a small boost gauge. I still have to buy a T to connect it to the manifold, but the tubing is already there.
Na koniec wrzuciłem grajka VW Gamma III CD i sprawdziłem jak gra z dwoma zestawami głośników Aktiv: z Golfa II i z Corrado. Generalnie buczy, ale szału nie ma.Finally I have installed VW Gamma III CD player and tested it with two sets of Aktiv speakers: from Golf II and from Corrado. Generally it works, but nothing impressive.