sobota, września 22, 2007

(Mk4) Przegląd 70 tys. mil / 70k miles inspection

Dzisiaj zrobiłem przegląd 70 tys. mil. Zmiana oleju i filtra (oczywiście Mobil 1 Extended Performance 5w30), sprawdzenie poziomu płynów, sprawdzenie czy nie ma wycieków oraz luzów na przednim zawieszeniu i układzie kierowniczym, sprawdzenie błędów i gotowe.

Kół nie zamieniałem już miejscami, bo jutro jadę zakładać nowe opony: Continental ContiProContact. 70 tys. mil na fabrycznych oponach to dużo za dużo. Jak założe nowe opony to pojadę na ustawienie zbieżności, bo jedna strona trochę nierównomiernie się zużywa. No i trzeba będzie pomyśleć o zmianie przednich kloców za jakieś 10-20 tys. mil.
---
Today I made 70k miles inspection. Oil and oil filter change (as usual Mobil 1 Extended Performace 5w30), checking the fluids, looking for any leaks and problems with front suspension and steering, checking controllers for errors and done.

I have not rotated the tyres as tomorrow I am going to replace stock tyres with the new ones: Continental ContiProContact. 70k miles on stock tyres was way too much. I also plan to go for an alignment as I noted some uneven wear on one side. And I need to start looking for the new front pads to replace them within next 10-20k miles.